Zobrazit téma - Zlomenina zápěstí

Zlomenina zápěstí

Základní informace o tomto fóru

Zlomenina zápěstí

Příspěvekod taspy » pon črc 02, 2018 4:16 pm

Dobrý den,
4.4.2018 jsem měla dle rtg: fct radii et ulnae parti dist. 1.dx, lehce dorsální sklon kloubní plochy, v LA 1% meso. Měla jsem 5 týdnů sádru. Po sundání obj. otok,palp.citlivost dist.radia,extenze 5,flexe 20°,periferie neurovaskulárně v normě, bez známek TEN či compartment sy. RTG fra.dist.radia postavení idem se skratem, hojení ++.Bohužel zápěstí pořád bolí,ale jen na jednom místě - výběžek ulnární kosti. I vzhledově je zápěstí jiné.Původně výběžek směřoval nahoru,ale teď do boku, takže mi i rozšířil zápěstí a hlavně v určitých polohám a při námaze dost bolí. Mám sedmikilové miminko, které musím nosit, takže zápěstí dost od začátku namáhám, navíc od porodu mě celkově bolí klouby, takže i to to může zhoršovat. Všichni mě uklidňují, že je ještě brzy a že to přejde,ale....Ortézu mi lékaři po sundání nedoporučili a RHB pouze proudy.Můžete mi prosím poradit?
Přílohy
ruka.jpg
ruka.jpg (85.42 KiB) Zobrazeno 387 krát
taspy
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon črc 02, 2018 3:54 pm

Re: Zlomenina zápěstí

Příspěvekod Jaroslav Pilný » čtv črc 05, 2018 5:34 am

Dobrý den,
bez vyšetření a provedení RTG snímků je nemožné Vám radit co je příčinou a radit co by pomohlo. Abych mohl poradit, potřeboval bych si zápěstí vyšetřit.


S úctou Jaroslav Pilný
Uživatelský avatar
Jaroslav Pilný
 
Příspěvky: 1937
Registrován: sob zář 17, 2011 10:11 am


Zpět na Jak zde začít?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

 

Novinky

03.01.2019

Vážení návštěvníci webových stránek www.ortopedie-traumatologie.cz, vzhledem k velkému pracovnímu vytížení se garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. rozhodl ukončit činnost diskusního fóra na těchto stránkách. S dalšími dotazy se proto obracejte na své ošetřující v daném oboru a praktické lékaře.

14.09.2018

Garantovi těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. vyšla začátkem měsíce září další kniha pod názvem ÚRAZY VE SPORTU a jak jim předcházet. Autor se svými spolupracovníky připravily publikaci, kde široké veřejnosti, sportovcům, jejich trenérům představují nejčastější úrazy a přetížení vzniklé při sportu. Představují základní postupy ošeření na sportovišti, principy lékařského ošetření a doby léčení. Práce se věnuje také rehabilitaci po úrazech a operacích. Samostatnou části jsou kapitoly věnované tejpingu.

31.01.2018

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. se ve dnech 10.2.-26.2.2018 se zúčastní jako člen lékařského zajištění sportovců ZOH 2018 v Jižní Koreji.

30.10.2017

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. zvítězil v konkurzu na docenta Ústavu anatomie Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Toto mu umožní kromě operování v Nemocnici Nové Město na Moravě ještě navíc předávat své zkušenosti studentům medicíny v přednáškách z klinické anatomie.

30.12.2016

Vážení návštěvníci webových stránek ORTOPEDIE-TRAUMATOLOGIE.CZ, ctění pacienti, dovolte mi, abych Vám jménem svým i jménem autorů těchto stránek poděkoval za přízeň v roce 2016 a popřál Vám vše krásné v roce 2017.

S úctou Jaroslav Pilný

Syndikovat obsah
 
 

Naši partneři

(c) 2011 Ortopedie-traumatologie.cz. Články/fotografie není možné přejímat bez písemného souhlasu majitele serveru.