Zobrazit téma - asepticka nekroza

asepticka nekroza

Základní informace o tomto fóru

asepticka nekroza

Příspěvekod mprochazka » pon srp 06, 2018 10:55 pm

Hezký den, můj syn Pepíček, kterému je 12 let se od září 2017 léčí v Motole. Má leukémii a teď se projevili příznaky aseptické neurozy v pravé kyčli.
Během týdne budou výsledky z M. Rezonance, ale již teď se liší názory doktorů, co dále.
Prosím o radu, popř. pomoc a děkuji.

milující Otec
mprochazka
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon srp 06, 2018 10:44 pm

Re: asepticka nekroza

Příspěvekod Jaroslav Pilný » čtv srp 09, 2018 12:19 pm

Dobrý den,
při takovémto těžkém celkovém onemocnění, jako je leukemie, může dojít k aseptické nekróze hlavice kosti stehenní. Pro perspektivu je vždy rozhodující, v jakém rozsahu nekróza kloub postihne. Pokud jen část hlavice, u dětí stačí odlehčovat a udržet rozsahy pohybů v kyčelním kloubu. Dětský organismus má velkou schopnost regenerace a remodelace. Myslím, že v Motole jste v nejlepších rukách.


S úctou Jaroslav Pilný
Uživatelský avatar
Jaroslav Pilný
 
Příspěvky: 1933
Registrován: sob zář 17, 2011 10:11 am


Zpět na Jak zde začít?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

 

Novinky

14.09.2018

Garantovi těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. vyšla začátkem měsíce září další kniha pod názvem ÚRAZY VE SPORTU a jak jim předcházet. Autor se svými spolupracovníky připravily publikaci, kde široké veřejnosti, sportovcům, jejich trenérům představují nejčastější úrazy a přetížení vzniklé při sportu. Představují základní postupy ošeření na sportovišti, principy lékařského ošetření a doby léčení. Práce se věnuje také rehabilitaci po úrazech a operacích. Samostatnou části jsou kapitoly věnované tejpingu.

31.01.2018

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. se ve dnech 10.2.-26.2.2018 se zúčastní jako člen lékařského zajištění sportovců ZOH 2018 v Jižní Koreji.

30.10.2017

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. zvítězil v konkurzu na docenta Ústavu anatomie Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Toto mu umožní kromě operování v Nemocnici Nové Město na Moravě ještě navíc předávat své zkušenosti studentům medicíny v přednáškách z klinické anatomie.

30.12.2016

Vážení návštěvníci webových stránek ORTOPEDIE-TRAUMATOLOGIE.CZ, ctění pacienti, dovolte mi, abych Vám jménem svým i jménem autorů těchto stránek poděkoval za přízeň v roce 2016 a popřál Vám vše krásné v roce 2017.

S úctou Jaroslav Pilný

26.08.2016

Doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. spolupracuje od letošního roku s Martinou Sáblíkovou a tréninkovou skupinou Nowis Team Petra Nováka. Spolupráce spočívá v konzultacích prevence vzniku úrazů a řešení případných ortopedických a traumatologických problémů. Využívá tak svých dlouholetých zkušeností, kdy pracoval jako lékař reprezentace v orientačním běhu.

Syndikovat obsah
 
 

Naši partneři

(c) 2011 Ortopedie-traumatologie.cz. Články/fotografie není možné přejímat bez písemného souhlasu majitele serveru.