Zobrazit téma - Uraz ramene

Uraz ramene

Základní informace o tomto fóru

Uraz ramene

Příspěvekod Parchys » čtv srp 30, 2018 8:29 pm

Dobrý den. Prodělal jsem dva úrazy ramene.
První,při pádu z výšky jsem se zachytil a zhoupl, došlo k vyklobení ramene, zjištěna RTG zlomenina dolního okraje kloubní plochy lopatky dvou ulomková.Operační dg. : Bankartová leze,Hill-sachs defekt, impigement sy.ommae I.sin. Operační výkon: ASC SA bursectomie, shaving GH kl.
Druhý, při rozbíjení kamene kladivem jsem ucítil prudkou bolest v rameni a měl jsem omezenou hybnost.Byla provedena MRI : leze předního labra, leze šlachy m.supraspinatus, drobné pseudocysty v oblasti VH. Operační vykon : Byla mi provedena tenotomie a tenodeza. Dale bylo zjištěno poškození rotarové manžety,kde hrozí při větším zatížení ruptura rotatorové manžety.
Ty to obtíže mi byly zjištěný po těchto úrazech a ošetřujícím,operujícím ortopem mi bylo sděleno,že uvedené obtíže jsou po urazový stav.
Následně mi bylo jiným ortopem provedeno vyšetření a sděleno,že výše uvedené obtíže jsou obecné a jiné onemocnění,že v dane věci se nejedna o obtíže po úrazech.
Jsou výše uvedené obtíže po úrazový stav nebo obecné,jiné onemocnění?
Parchys
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv srp 30, 2018 8:27 pm

Re: Uraz ramene

Příspěvekod Jaroslav Pilný » čtv zář 06, 2018 10:57 am

Dobrý den,
na Vašem ramenním kloubu jsou jak úrazové změny, tak změny degenerativní. K úrazovým změnám možno počítat odtržení labra glenoidu s Bankartovou lézí a Hill-Sachsův defekt na hlavici. Impingement syndrom ramena s poškození manžety rotátorů je spíše degenerativního charakteru.


S úctou Jaroslav Pilný
Uživatelský avatar
Jaroslav Pilný
 
Příspěvky: 1938
Registrován: sob zář 17, 2011 10:11 am

Re: Uraz ramene

Příspěvekod Parchys » čtv zář 06, 2018 12:52 pm

Dobrý den.
Impingement syndrom ramena s poškození manžety rotátorů je spíše degenerativního charakteru.
Výše degenerativní změny mohou být následky po výše uvedených úrazech ramene?
Pokud jde o odtržení labra glenoidu, je indikována artroskopická stabilizace ramene, kdy se pod kontrolou artroskopu zavrtají do kostního okraje jamky speciální šroubky nebo kotvičky, a k ním se přišije odtržená část labra. V případě , že se při předoperačním vyšetření zjistí odlomení okraje jamky nebo defekt jejího okraje, je většinou indikováno otevřené ošetření s fixací odlomených kostěných fragmentů, nebo je třeba defekt nahradit kostním štěpem z jiné části těla. Po operaci se fixuje rameno v ortéze na 4-6 týdnů a následně se indikuje rehabilitace k rozcvičení ramene.
Operujicí dokrot mi řekl,že mi jen provedl výplach ramene,aby ulomky dostal ven.Je to bežny operační postup při zjištění odtržení labra glenoidu?
Po provedené operaci a následné opakované rehabilitaci jsem měl bolesti a rozsah ramene nebyl úplný.Proto bylo provedeno vyšetření na CT sim ramene: je patrné fragmetna distalního okraje glenoidea, který je již části příhojen a neporušuje kongruenci kloubní plochy glenoidea.Toto mi napsal ošetřujicí ortoped po shlédnutí CT.
Po tomto vyšetření jsem byl uschopněm práce bez omezení s plnou zátěží, i přesto,že jsem ortopedovi říkal,že mně to rameno pořád bolí a že mám omezenou hybnost.
Nikdy jsem potíže a bolesti ramene neměl. Potíže,omezená hybnost a bolesti začali až po dvou úrazech.
Je mi 37 let a pracuji jako horník v dolech.Je možný návrat k dosavadní práci v dole na pozici horník,razič po výše uvedených potížích?Nehrozí další komplikace ramene?
Dále Vám posílám zprávu z MRI.
MR levého ramenního koubu - nativ.
V provedených sekvencích a řezech nromální postavení kostí v ramenním pletenci.
Drobné pseudocysty v oblasti tuberculum majus humeri. Hill-Sachs tč. defekt
neprokazuji. Okrsek edém spongiosy na ploše cca 14x12mm v horní části glenoidu.
Normální šíře subakromialniho prostoru - 7mm.
Akromioklavikularní skloubení normální šíře, normální tvar a velikost akromion.
Krycí chrupavka hlavice humeru má normální signal, redukovaná.
Parciální ruptura coracoacrominalního legamenta.Leze předního horního okraje
labra.Rotatorová manžeta-degenerace šlachy m. supraspinatus, parc. ruptura
a lehce prosakující vlákna supraspinatu. Jinak svaly a šlachy RM bn.
Nevelký výpotek v subakrominální burse.
Normální obraz mekkých tkání a na zobrazených cévách.
Mohl by jste mi řici,zda je tam poškození rotatorové manžety?Jelikož jsem byl na vyšetřeni u ortopeda a ten mi řekl,že tam nejsou zřejmé lezé rot. manžety.
Děkuji za odpověď a přeji hezky den.
Parchys
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv srp 30, 2018 8:27 pm

Re: Uraz ramene

Příspěvekod Jaroslav Pilný » ned zář 09, 2018 1:59 pm

Dobrý den,
abych se mohl vyjádřit z Vašim dotazům, musel bych rameno nejprve vyšetřit, protože některé nálezy na MR nemusí dělat obtíže.


S úctou Jaroslav Pilný
Uživatelský avatar
Jaroslav Pilný
 
Příspěvky: 1938
Registrován: sob zář 17, 2011 10:11 am

Re: Uraz ramene

Příspěvekod Parchys » úte zář 25, 2018 2:41 pm

Dobrý den.Mám bolesti v rameni a omezenou hybnost.V noci se probouzím bolesti,když ležím na levém rameni.Dale jsem zkoušel plavat v bazénu,kdy kraula nedovedu vůbec a prsa jen s bolestmi.V rameni mne vždy píchne a zaboli,když zvedám třeba nákupní tašky v kurfu auta nebo když davam věci do skříně,při uklízení,osobni hygieně,oblíkaní.
Pracuji jako hornik,přípravy,čelba v dole,kde zvedám těžká břemena a pracuji častou s rukama nad hlavou.
Může dojít k zhoršení stavu ramene po výše uvedených urazech a provedených nálezech a operacích.
Děkuji Vám za odpověď a přeji hezký den.
Parchys
 
Příspěvky: 4
Registrován: čtv srp 30, 2018 8:27 pm

Re: Uraz ramene

Příspěvekod Jaroslav Pilný » úte říj 02, 2018 4:04 pm

Vážený pane,
dá se předpokládat, že při zátěži se stav ramenního kloubu bude zhoršovat.

S úctou Jaroslav Pilný
Uživatelský avatar
Jaroslav Pilný
 
Příspěvky: 1938
Registrován: sob zář 17, 2011 10:11 am


Zpět na Jak zde začít?

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků

cron
 

Novinky

16.05.2020

Od 18.5.2020 otevírá garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. ve spolupráci s MUDr. Petrem Maluškem odbornou ambulanci pro ortopedii a traumatologii pohybového aparátu. Do ambulance na poliklinice ve Žďáru nad Sázavou, Studentská 1699/7 se můžete objednat na tel. 564 407 580 v čase provozu ambulance. Ambulantní hodiny: MUDr. Petr Malušek v pondělí od 7 do 15 hod. a doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. v úterý 15-19 hod.

03.01.2019

Vážení návštěvníci webových stránek www.ortopedie-traumatologie.cz, vzhledem k velkému pracovnímu vytížení se garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. rozhodl ukončit činnost diskusního fóra na těchto stránkách. S dalšími dotazy se proto obracejte na své ošetřující v daném oboru a praktické lékaře.

14.09.2018

Garantovi těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. vyšla začátkem měsíce září další kniha pod názvem ÚRAZY VE SPORTU a jak jim předcházet. Autor se svými spolupracovníky připravily publikaci, kde široké veřejnosti, sportovcům, jejich trenérům představují nejčastější úrazy a přetížení vzniklé při sportu. Představují základní postupy ošeření na sportovišti, principy lékařského ošetření a doby léčení. Práce se věnuje také rehabilitaci po úrazech a operacích. Samostatnou části jsou kapitoly věnované tejpingu.

31.01.2018

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. se ve dnech 10.2.-26.2.2018 se zúčastní jako člen lékařského zajištění sportovců ZOH 2018 v Jižní Koreji.

30.10.2017

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. zvítězil v konkurzu na docenta Ústavu anatomie Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Toto mu umožní kromě operování v Nemocnici Nové Město na Moravě ještě navíc předávat své zkušenosti studentům medicíny v přednáškách z klinické anatomie.

Syndikovat obsah
 
 

Naši partneři

(c) 2011 Ortopedie-traumatologie.cz. Články/fotografie není možné přejímat bez písemného souhlasu majitele serveru.