Zobrazit téma - zlomenina výběžek TH12

zlomenina výběžek TH12

zlomenina výběžek TH12

Příspěvekod kateřina1 » sob led 07, 2017 2:13 pm

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na zlomený trnový výběžek th12. 20.12 jsem spadla na ledě. Lékař mi sdělil že mám abrupci trnového výběžku. Nic moc dalšího mi k tomu neřekl. Potom jen dodal že mám omezit nějaké doskoky,dopady atd.. nepredepsal mi ani žádný korzet chtěl jen francouzske hole na odlehčení chůze ale mám ještě zlomené zápěstí, takže také nic a sdělil mi datum další kontroly zhruba za měsíc. Záda mě dost boli, cítím mravenčení v DK. Chtěla bych se zeptat jak dlouho asi potrvá doba rekonvalescence a jak omezit otok, jestli platí ledování jako u ostatních urazu. A za jak dlouho budu moct zase sportovat (fotbal,házená). Moc děkuji za jakoukoli radu.
Hezký den
kateřina1
 
Příspěvky: 3
Registrován: stř zář 07, 2016 3:21 pm

Re: zlomenina výběžek TH12

Příspěvekod Jaroslav Pilný » úte led 10, 2017 1:03 pm

Vážená paní,
zlomeniny příčných výběžků, pokud jsou izolované, se zhojí bez větší terapie a doba léčení je většinou cca 6 týdnů. Pak je vhodná ještě rehabilitace, takže sportovní činnost bych viděl tak 3 měsíce od úrazu.


S úctou Jaroslav Pilný
Uživatelský avatar
Jaroslav Pilný
 
Příspěvky: 1713
Registrován: sob zář 17, 2011 10:11 am


Zpět na Traumatologická poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron
 

Novinky

30.12.2016

Vážení návštěvníci webových stránek ORTOPEDIE-TRAUMATOLOGIE.CZ, ctění pacienti, dovolte mi, abych Vám jménem svým i jménem autorů těchto stránek poděkoval za přízeň v roce 2016 a popřál Vám vše krásné v roce 2017.

S úctou Jaroslav Pilný

26.08.2016

Doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. spolupracuje od letošního roku s Martinou Sáblíkovou a tréninkovou skupinou Nowis Team Petra Nováka. Spolupráce spočívá v konzultacích prevence vzniku úrazů a řešení případných ortopedických a traumatologických problémů. Využívá tak svých dlouholetých zkušeností, kdy pracoval jako lékař reprezentace v orientačním běhu.

16.01.2016

Ve dnech 10.-12. 2015 proběhlo v Orlandu na Floridě celosvětové sympozium zabývající se moderními trendy v operacích endoprotéz kolenních, kyčelních a ramenních kloubů. Tohoto sympozia se zúčastnil i garant těchto webových stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D., který měl možnost sledovat vystoupení předních světových odborníků věnujících se problematice náhrad kloubů. Setkání bylo velice podnětné a jeho závěry bude moci realizovat na svém pracovišti.

24.12.2014

Vážení návštěvníci webových stránek ortopedie-traumatologie.cz,
Vzhledem k mému odchodu do Nemocnice Nové Město na Moravě se mění i způsob objednávání k operacím a ambulantnímu vyšetřením.
Pacienti, které jsem již vyšetřil a určil typ operace, se mohou objednávat na mailové adrese pilny@ortopedie-traumatologie.cz, kde jim navrhnu termín operace a pošlu informace k přijetí.
Pacienti, kteří nebyli ještě vyšetření, se mohou objednávat do ambulance na telefonním čísle 566683203, kde jim sestra určí termín vyšetření.

S přáním všeho dobrého v novém roce

05.12.2014

Vážení návštěvníci webových stránek ortopedie-traumatologie.cz,
Dovoluji si vás touto cestou informovat, že odcházím ke dni 31.1.2015 z Ortopedického oddělení Pardubické krajské nemocnice a nastupuji jako primář Ortopedického oddělení Nemocnice Nové Město na Moravě. Bližší informace o možností objednání k vyšetření a operačnímu řešení budou zveřejněny na těchto webových stránkách po 20.12.2014.

S úctou
Jaroslav Pilný

Syndikovat obsah
 
 

Naši partneři

(c) 2011 Ortopedie-traumatologie.cz. Články/fotografie není možné přejímat bez písemného souhlasu majitele serveru.