Chondroprotektiva

Colafit

Colafit vyživuje a chrání klouby, šlachy a vazivové tkáně. Užívá se jako doplněk stravy při artróze a osteoartróze jako prevence a jako doplněk léčby. Výrobce slibuje obsah kolagenu v tomto přípravku až 99%. Užívá se jedna kostička ráno na lačno.

Condrosulf

Condrosulf je lék používaný k léčbě artrotického postižení kloubů, jehož funkcí tlumení mediátorů působících na degeneraci chrupavky a stimulujících chondrocyty (buňky chrupavky) k regeneraci postižené chrupavky. Jde o granulát či tablety obsahující 400 nebo 800 mg chondroitin sulfátu. Podává se dlouhodobě minimálně po dobu 2 měsíců.

Dona pulv.

Dona pulv. je lék používaný k léčbě artrotického postižení kloubů, jehož funkcí tlumení mediátorů působících na degeneraci chrupavky a stimulujících chondrocyty (buňky chrupavky) k regeneraci postižené chrupavky. Jde o prášek obsahující krystalický glukosamin sulfát. Doporučuje se podávat 1 sáček dlouhodobě minimálně po dobu 3 měsíců.

Dona inj.

Dona inj. je lék používaný k léčbě artrotického postižení kloubů, jehož funkcí tlumení mediátorů působících na degeneraci chrupavky a stimulujících chondrocyty (buňky chrupavky) k regeneraci postižené chrupavky. Jde o injekce, které se podávají do svalu (intramuskulárně). Injekce obsahuje jako účinnou látku krystalický glukosamin sulfát. Doporučuje se dávka 1-2 injekce 3x týdně po dobu 4-6 týdnů. Léčbu je možné opakovat po 2-3 měsících, nebo při zhoršení stavu.

Flexove

Flexove 625mg je lék používaný k léčbě artrotického postižení kloubů, jehož funkcí tlumení mediátorů působících na degeneraci chrupavky a stimulujících chondrocyty (buňky chrupavky) k regeneraci postižené chrupavky. Je to lék obsahují glukosamin hydrochlorid. Podávají se 2 tablety denně dlouhodobě minimálně po dobu 2 měsíců.

Gool

Gool je lék používaný k léčbě artrotického postižení kloubů, jehož funkcí je tlumení mediátorů působících na degeneraci chrupavky a stimulujících chondrocyty (buňky chrupavky) k regeneraci postižené chrupavky. Tento lék obsahuje glukosamin sulfát komplex. Podává se jeden sáček týdně po dobu 4-12 týdnů.

Hyalgan

Hyalgan 20 mg je lék používaný k léčbě artrotického postižení kloubů, jehož funkcí tlumenímediátorů působících na degeneraci chrupavky a stimulujících chondrocyty (buňky chrupavky) k regeneraci postižené chrupavky. Jde o injekce podávané přímo do kloubu obsahující hyaluronan sodný. Injekce se podává do postiženého kloubu jednou týdně po dobu pěti týdnů.

Piascladine 300

Piascladine 300 je lék používaný k léčbě artrotického postižení kloubů, jehož funkcí je tlumení mediátorů působících na degeneraci chrupavky a stimulujících chondrocyty (buňky chrupavky) k regeneraci postižené chrupavky. Jde o tablety obsahující extrakty ze semen avokáda a sóji. Lék se dávkuje 1x denně, doporučená doba léčby je 3 měsíce.

Artrodar

Artrodar je lék používaný k léčbě artrotického postižení kloubů, jehož funkcí tlumení mediátorů působících na degeneraci chrupavky a stimulujících chondrocyty (buňky chrupavky) k regeneraci postižené chrupavky. Jde o tobolky obsahující 50 mg diacereinu. Podávají se 2 tablety denně. Protože může podávání způsobit zrychlení střevní peristaltiky (mírný průjem), doporučuje se podávat nejprve jednu tabletu a následně dvě. Doporučené podávání je 4-6 týdnů.

Syndikovat obsah
 

Novinky

16.05.2020

Od 18.5.2020 otevírá garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. ve spolupráci s MUDr. Petrem Maluškem odbornou ambulanci pro ortopedii a traumatologii pohybového aparátu. Do ambulance na poliklinice ve Žďáru nad Sázavou, Studentská 1699/7 se můžete objednat na tel. 564 407 580 v čase provozu ambulance. Ambulantní hodiny: MUDr. Petr Malušek v pondělí od 7 do 15 hod. a doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. v úterý 15-19 hod.

03.01.2019

Vážení návštěvníci webových stránek www.ortopedie-traumatologie.cz, vzhledem k velkému pracovnímu vytížení se garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. rozhodl ukončit činnost diskusního fóra na těchto stránkách. S dalšími dotazy se proto obracejte na své ošetřující v daném oboru a praktické lékaře.

14.09.2018

Garantovi těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. vyšla začátkem měsíce září další kniha pod názvem ÚRAZY VE SPORTU a jak jim předcházet. Autor se svými spolupracovníky připravily publikaci, kde široké veřejnosti, sportovcům, jejich trenérům představují nejčastější úrazy a přetížení vzniklé při sportu. Představují základní postupy ošeření na sportovišti, principy lékařského ošetření a doby léčení. Práce se věnuje také rehabilitaci po úrazech a operacích. Samostatnou části jsou kapitoly věnované tejpingu.

31.01.2018

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. se ve dnech 10.2.-26.2.2018 se zúčastní jako člen lékařského zajištění sportovců ZOH 2018 v Jižní Koreji.

30.10.2017

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. zvítězil v konkurzu na docenta Ústavu anatomie Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Toto mu umožní kromě operování v Nemocnici Nové Město na Moravě ještě navíc předávat své zkušenosti studentům medicíny v přednáškách z klinické anatomie.

Syndikovat obsah
 
 

Naši partneři

(c) 2011 Ortopedie-traumatologie.cz. Články/fotografie není možné přejímat bez písemného souhlasu majitele serveru.