Antipyretika

Paralen

Paralen je lék podávající ve formě čípků (Paralen 100 a Paralen 500), ve formě tablet (Paralen 125, Paralen 500, Paralen Plus, Paralen Extra a také jako dětský sirup (Paralen Sus) či jako granulát pro přípravu horkého nápoje (Parelen Hot Drink).

Paralen se užívá k léčbě příznaků chřipkových onemocnění a nachlazení. Zmírňuje horečku, bolest hlavy, zad a kloubů a také bolest v krku.

Tento lék není vhodné kombinovat s některými léky na spaní, antiepileptiky a antibiotiky. Při pravidelném užívání jakýchkoliv léčiv je nutná porada s lékařem.

(lék bez předpisu)

Tomapyrin

Tomapyrin je lék, který se používá k léčbě mírných až středně těžkých bolestí různého původu, jako jsou bolesti hlavy, migréna, bolesti zubů, menstruační bolesti, revmatické bolesti a také k léčbě teploty u běžného nachlazení.

Účinnými látkami jsou kyselina acetylsalicylová, paracetamol a kofein. Před užíváním tohoto léku se v případě, že užíváte dlouhodobě jiné léky, poraďte s lékařem nebo lékárníkem.

(lék bez předpisu)

Trigrip

Trigrip se používá k tlumení bolesti a horečky. Obsahuje paracetamol snižující horečku a tlumící bolest, vitamin C, který posiluje imunitu, dále kofein, který zvyšuje účinek některých složek léku Trigrip. Chlorfenamin snižuje otok sliznic nosu a dýchacích cest, zabraňuje zvýšené sekreci hlenu.

Pacienti trpící průduškovým astmatem by se měli o užívání léku Trigrip poradit se svým lékařem.

(lék bez předpisu)

Upsarin

Upsarin C (šumivé, ve vodě rozpustné tablety) je lék určený k léčbě mírných bolestivých a horečnatých stavů. Účinnými látkami jsou kyselina acetylsalicylová a vitamin C. Je nutné se vyhnout dlouhodobému užívání, protože může hrozit zvýšená krvácivost, poruchy krvetvorby, poškození jater a ledvin.

Účinky tohoto léku a jiných současně užívaných léků, se mohou navzájem negativně ovlivňovat. je tedy vhodné se o kombinaci léků poradit se svým lékařem nebo lékárníkem.

(lék bez předpisu)

Alka – Seltzer

Alka-Seltzer je lék používající se ke snížení horečky, při chřipce a nachlazení. Zmírňuje také bolest hlavy, kloubů, svalů, potlačuje bolest při menstruaci. Používá se také při zánětlivých kloubních onemocněních, ale to pouze na doporučení lékaře. (lék bez předpisu)

Syndikovat obsah
 

Novinky

16.05.2020

Od 18.5.2020 otevírá garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. ve spolupráci s MUDr. Petrem Maluškem odbornou ambulanci pro ortopedii a traumatologii pohybového aparátu. Do ambulance na poliklinice ve Žďáru nad Sázavou, Studentská 1699/7 se můžete objednat na tel. 564 407 580 v čase provozu ambulance. Ambulantní hodiny: MUDr. Petr Malušek v pondělí od 7 do 15 hod. a doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. v úterý 15-19 hod.

03.01.2019

Vážení návštěvníci webových stránek www.ortopedie-traumatologie.cz, vzhledem k velkému pracovnímu vytížení se garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. rozhodl ukončit činnost diskusního fóra na těchto stránkách. S dalšími dotazy se proto obracejte na své ošetřující v daném oboru a praktické lékaře.

14.09.2018

Garantovi těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. vyšla začátkem měsíce září další kniha pod názvem ÚRAZY VE SPORTU a jak jim předcházet. Autor se svými spolupracovníky připravily publikaci, kde široké veřejnosti, sportovcům, jejich trenérům představují nejčastější úrazy a přetížení vzniklé při sportu. Představují základní postupy ošeření na sportovišti, principy lékařského ošetření a doby léčení. Práce se věnuje také rehabilitaci po úrazech a operacích. Samostatnou části jsou kapitoly věnované tejpingu.

31.01.2018

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. se ve dnech 10.2.-26.2.2018 se zúčastní jako člen lékařského zajištění sportovců ZOH 2018 v Jižní Koreji.

30.10.2017

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. zvítězil v konkurzu na docenta Ústavu anatomie Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Toto mu umožní kromě operování v Nemocnici Nové Město na Moravě ještě navíc předávat své zkušenosti studentům medicíny v přednáškách z klinické anatomie.

Syndikovat obsah
 
 

Naši partneři

(c) 2011 Ortopedie-traumatologie.cz. Články/fotografie není možné přejímat bez písemného souhlasu majitele serveru.