Vazoprotektiva

Venoruton Forte (tablety)

Venoruton Forte je lék jehož účinná látka oxerutin působí na nejmenší krevní cévy – kapiláry. Snižuje únik vody a dalších látek jejich stěnami. Právě díky těmto únikům dochází k otokům kotníků u pacientů s křečovými žilami a jinými chorobami žil dolních končetin. Venoruton snižuje tyto otoky a odstraňuje další příznaky, jako jsou bolestivé, unavené nohy, pocit jejich tíhy a křeče.

Pokud potíže neustoupí po třech týdnech užívání Venorutonu, je nutné se o dalším postupu poradit s lékařem.

( lék bez předpisu )

Lioton

Lioton je k dostání ve formě gelu a to v balení po 30ml, 50ml a 100ml v tubě. Jeho hlavní účinnou látkou je heparin. Tento lék se používá k léčbě povrchových žil – záněty žil, křečové žíly, bércové vředy, stavy po operacích křečových žil. Bez konzultace lékaře je možné ho použít na zhmožděniny, otoky, krevní výrony, hematomy a poúrazové poškození vazů a šlach.

Tento lék nesmí používat jedinci přecitlivělý na heparin nebo jinou složku obsaženou v tomto léku. Pacienti užívající léky proti zvýšené krevní srážlivosti musí používání Liotonu konzultovat s lékařem.

Reparil

Reparil obsahuje léčivou látku escin, který dokáže zmírnit otoky, působí protizánětlivě, zlepšuje prokrvení v poškozené tkáni. Existuje ve formě gelu ( Reparil-Gel N), tablet ( Reparil Dragées) nebo Reparil Ice spray ve formě spreje. Reparil se používá k léčbě místních při zánětech a po poúrazových stavech, při poranění měkkých tkání při podvrtnutí, pohmoždění, k léčbě krevních výronů a bolestivých obratlů. Je možné ho použít i k léčbě při žilní nedostatečnosti, při křečových žilách a zánětech žil, k léčbě pooperačních otoků při zánětech šlach.

(lék bez předpisu)

Yellon gel

Yellon gel obsahuje dvě hlavní léčivé látky – escin a heparin, které zmírňují otoky, působí protizánětlivě, zlepšují prokrvení poškozené tkáně. Používá se k léčbě místních otoků, při zánětech a poúrazových stavech, při poranění měkkých tkání při podvrtnutí, při pohmoždění a krevních výronech, je možné ho také použít na bolestivé obratle. Preventivně je možné tento gel použít při zánětu šlach, při žilní nedostatečnosti, křečových žilách a zánětech žil. Nemocní s poruchou srážlivosti krve by tento lék používat neměli.

(lék bez předpisu)

Antistax

Antistax se používá preventivně k léčbě příznaků chronických žilních onemocnění (pocity těžkých nohou, brnění, bolestivé dolní části lýtek, křečové žíly). Lék obnovuje krevní oběh a brání vzniku otokunohou.

Antistax obsahuje tzv. flavonoidy a právě ty stabilizují funkci žil a zvyšují jejich elastičnost. Antistax je vzhledem k tomu, že je to rostlinný přípravek, vhodný i k dlouhodobému užívání.

(lék bez předpisu)

Ascorutin

Ascorutin je lék obsahující dvě účinné látky, které ovlivňují nadměrnou lámavost a propustnost krevních vlásečnic (drobných cévek) a zamezují jejich dalšímu poškození. Užívá se k léčbě křečových žil, při nedostatku vitaminu C v organismu, při zvýšeném počtu červených krvinek, při poškození zraku cukrovkou (ovlivňuje krvácení při změnách na sítnici)

Tento lék je nutné užívat dlouhodobě, protože jeho účinky nastupují po několika dnech i týdnech.

(lék bez předpisu)

Syndikovat obsah
 

Novinky

16.05.2020

Od 18.5.2020 otevírá garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. ve spolupráci s MUDr. Petrem Maluškem odbornou ambulanci pro ortopedii a traumatologii pohybového aparátu. Do ambulance na poliklinice ve Žďáru nad Sázavou, Studentská 1699/7 se můžete objednat na tel. 564 407 580 v čase provozu ambulance. Ambulantní hodiny: MUDr. Petr Malušek v pondělí od 7 do 15 hod. a doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. v úterý 15-19 hod.

03.01.2019

Vážení návštěvníci webových stránek www.ortopedie-traumatologie.cz, vzhledem k velkému pracovnímu vytížení se garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. rozhodl ukončit činnost diskusního fóra na těchto stránkách. S dalšími dotazy se proto obracejte na své ošetřující v daném oboru a praktické lékaře.

14.09.2018

Garantovi těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. vyšla začátkem měsíce září další kniha pod názvem ÚRAZY VE SPORTU a jak jim předcházet. Autor se svými spolupracovníky připravily publikaci, kde široké veřejnosti, sportovcům, jejich trenérům představují nejčastější úrazy a přetížení vzniklé při sportu. Představují základní postupy ošeření na sportovišti, principy lékařského ošetření a doby léčení. Práce se věnuje také rehabilitaci po úrazech a operacích. Samostatnou části jsou kapitoly věnované tejpingu.

31.01.2018

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. se ve dnech 10.2.-26.2.2018 se zúčastní jako člen lékařského zajištění sportovců ZOH 2018 v Jižní Koreji.

30.10.2017

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. zvítězil v konkurzu na docenta Ústavu anatomie Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Toto mu umožní kromě operování v Nemocnici Nové Město na Moravě ještě navíc předávat své zkušenosti studentům medicíny v přednáškách z klinické anatomie.

Syndikovat obsah
 
 

Naši partneři

(c) 2011 Ortopedie-traumatologie.cz. Články/fotografie není možné přejímat bez písemného souhlasu majitele serveru.