analgetika

Coldrex

Coldrex působí proti bolestem hlavy, kloubů, snižuje horečku, tlumí kašel a bolest v krku, uvolňuje ucpaný nos, dýchací cesty a dodává tělu vitamín C. Používá se tedy zejména při chřipce a nachlazení a to buď ve formě tablet nebo sáčku s práškem rozpustným ve vodě.(lék bez předpisu)

Ibalgin

Ibalgin zmírňuje bolest a zánět. Užívá se k léčbě zánětlivých a degenerativních onemocnění kloubů, k léčbě mírných bolestí a snižování horečky u chřipkových stavů. Je vhodný k léčbě mírných bolestí, jako např. menstruačních bolestí, bolestí hlavy, zubů a zad. Není vhodné tento lék užívat současně s jinými protizánětlivými léky.(lék bez předpisu)

Ibu-Hepa

Tento lék ve formě gelu, se vtírá do kůže k potlačení revmatických i nerevmatických zánětů a při bolestech pohybového aparátu. Tlumí zánět, mírní otok a působí proti bolesti. Je vhodný k použití po úrazech, při zhmoždění, vyvrknutí kloubů. Může být doporučen k léčbě povrchových zánětů žil. Nesmí se dostat do otevřených ran.(lék bez předpisu)

Mexalen

Mexalen je k dostání ve formě tablet a čípků. /činnou látkou je paracetamol. Užívá se k léčbě bolesti hlavy, kloubů, menstruačních bolestí a bolestí zubů. Užívá se také ke snížení teploty a při nachlazení nebo chřipkových stavech. Není vhodné ho užívat současně s jinými léky obsahujícími paracetamol.(lék bez předpisu)

Modafen

Modafen je protizánětlivý lék obsahující účinné látky ibuprofen a pseudoefedrin. Pseudoefedrin působí na sliznice horních cest dýchacích, kde zmírňuje otok. Modafen se užívá k léčbě nachlazení a chřipkových stavů, ke zmírnění bolesti hlavy, kloubů a celého těla, snížení horečky a uvolnění dýchacích cest při rýmě a zánětech nosohltanu.(lék bez předpisu)

Nalgesin

Nalgesin působí proti bolesti, zmírňuje zánět a horečku. Hlavní účinnou látkou je naprošen. Je vhodný k léčbě mírné až střední bolesti hlavy a migrény, při bolestech kloubů a svalů, zad, při menstruačních bolestech, bolestech zubů a po operačních výkonech.

Nurofen

Hlavní účinnou látkou Nurofenu je ibuprofen. Užívá se k tlumení bolestí, ke snížení horečky a k ke zmírnění zánětu. Je vhodný při bolestech hlavy, zad, kloubů, menstruačních bolestech. Bolestech svalů a kloubů, při nachlazení a příznacích chřipky. Užívání Nurofenu současně s jinými léky z řad antidepresiv, kortikosteroidů, léků ovlivňujících krevní srážlivost, léků proti epilepsii a léků k léčbě vysokého krevního tlaku, může být nebezpečné. Je tedy vhodné užívání tohoto léku konsultovat vždy s lékařem nebo lékárníkem.(lék bez předpisu)

Panadol

Panadol obsahuje účinnou látku paracetamol snižující horečku a tlumící bolest. Je určen k léčbě bolesti hlavy včetně migrény, bolesti zubů, neuralgie různého původu, bolesti v krku, bolestivé menstruace, revmatické bolesti, bolesti zad, ke zmírnění příznaků chřipky a nachlazení.(lék bez předpisu)

Saridon

Saridon tlumí bolesti a snižuje horečku. Účinnými látkami jsou paracetamol, propyfenazol a kofein. Tato kombinace účinných látek pomáhá při bolestech doprovázejících chřipku a nachlazení. Saridon se užívá k léčbě bolestí hlavy a zubů, neuralgií, revmatických bolestí a při menstruačních bolestech. Tento lék se také užívá k zmírnění pooperačních bolestí.

Superpyrin

Superpyrin účinně snižuje teplotu a bolest. Hlavní účinnou látkou je kyselina acetylsalicylová ve formě sloučeniny s hliníkem, aloxiprinu. Tato kombinace snižuje výskyt nežádoucích účinků v oblasti zažívacího traktu. Lék se užívá k léčbě horečky a bolesti, zejména při chřipkových onemocněních, dále při bolestech nervů, kloubů, zubů, svalů, hlavy a bolestech páteře různého původu.(lék bez předpisu)

Syndikovat obsah
 

Novinky

16.05.2020

Od 18.5.2020 otevírá garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. ve spolupráci s MUDr. Petrem Maluškem odbornou ambulanci pro ortopedii a traumatologii pohybového aparátu. Do ambulance na poliklinice ve Žďáru nad Sázavou, Studentská 1699/7 se můžete objednat na tel. 564 407 580 v čase provozu ambulance. Ambulantní hodiny: MUDr. Petr Malušek v pondělí od 7 do 15 hod. a doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. v úterý 15-19 hod.

03.01.2019

Vážení návštěvníci webových stránek www.ortopedie-traumatologie.cz, vzhledem k velkému pracovnímu vytížení se garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. rozhodl ukončit činnost diskusního fóra na těchto stránkách. S dalšími dotazy se proto obracejte na své ošetřující v daném oboru a praktické lékaře.

14.09.2018

Garantovi těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. vyšla začátkem měsíce září další kniha pod názvem ÚRAZY VE SPORTU a jak jim předcházet. Autor se svými spolupracovníky připravily publikaci, kde široké veřejnosti, sportovcům, jejich trenérům představují nejčastější úrazy a přetížení vzniklé při sportu. Představují základní postupy ošeření na sportovišti, principy lékařského ošetření a doby léčení. Práce se věnuje také rehabilitaci po úrazech a operacích. Samostatnou části jsou kapitoly věnované tejpingu.

31.01.2018

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. se ve dnech 10.2.-26.2.2018 se zúčastní jako člen lékařského zajištění sportovců ZOH 2018 v Jižní Koreji.

30.10.2017

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. zvítězil v konkurzu na docenta Ústavu anatomie Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Toto mu umožní kromě operování v Nemocnici Nové Město na Moravě ještě navíc předávat své zkušenosti studentům medicíny v přednáškách z klinické anatomie.

Syndikovat obsah
 
 

Naši partneři

(c) 2011 Ortopedie-traumatologie.cz. Články/fotografie není možné přejímat bez písemného souhlasu majitele serveru.