Minerály

Ostokal

Ostokal je doplněk stravy obsahující vápník a vitamin D3, látky nezbytné ke správném,u vývoji a funkci kostí. Je vhodný pro ženy v období klimakteria, v těhotenství a kojení, v období růstu a při rekonvalescenci.

Vápník udržuje pevnost kostí a zubů, pomáhá v prevenci osteoporózy, podporuje činnost svalů, dále je důležitý pro správnou funkci nervové soustavy a systému krevního srážení. Základní funkcí vitaminu D je udržování silných kostí a zdravých zubů.

Centrum

Centrum je doplněk stravy s obsahem základních vitamínů, minerálů a stopových prvků potřebných ke správné funkci těla. Je vhodný pro diabetiky, neobsahuje umělá sladidla ani aromata, je vhodný pro osoby s intolerancí lepku. Užívá se jedna tableta denně.

Biomin H

Biomin H patří mezi biopřípravky. Obsahuje hořčík, vápník, fosfor i jiné stopové prvky. Je vhodný k léčbě a prevenci osteoporózy i jiných chorob kostí. Jednou z příčin vzniku osteoporózy je nedostatek vápníku. Biomin H je vhodný i pro těhotné a kojící ženy, které mají vyšší potřebu vápníku.
(lék bez předpisu)

Calcium

Calcium je vhodné užívat v období stresové i fyzické zátěže, v těhotenství, v době kojení, u dětí v období růstu. Je vhodný i při svalových křečích, ovlivňuje srážlivost krve a podporuje hojení zlomenin. Obecně je vápník důležitý pro dobré fungování svalového, nervového a kostního systému organismu. Doporučuje se užívat k prevenci osteoporózy.
(lék bez předpisu)

Magnesium

Magnesium se užívá při nedostatku hořčíku v organismu. Pro správnou funkci organismu je nezbytný. Pokud tělu chybí, projeví se jeho nedostatek svalovými křečemi, úzkostí, nespavostí, vyčerpáním. Magnesium nesmí užívat pacienti s onemocněním ledvin.
(lék bez předpisu)

Vitacalcin

Vitacalcin obsahuje kalcium ve formě uhličitanu vápenatého. Užívá se k léčbě osteoporózy, osteomalacie, měknutí kostí a všech stavů způsobených nedostatkem vápníku. Na doporučení lékaře se přípravek užívá k léčbě osteoporózy u žen po přechodu a ve stáří, u sekundární osteoporózy (způsobené užíváním některých léků, v důsledku některých onemocnění žaludku, střev, jater, ledvin, štítné žlázy a pohybového ústrojí, zejména pokud omezují hybnost). Vitacalcin je vhodný i k dlouhodobému užívání.
(lék bez předpisu)
Syndikovat obsah
 

Novinky

16.05.2020

Od 18.5.2020 otevírá garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. ve spolupráci s MUDr. Petrem Maluškem odbornou ambulanci pro ortopedii a traumatologii pohybového aparátu. Do ambulance na poliklinice ve Žďáru nad Sázavou, Studentská 1699/7 se můžete objednat na tel. 564 407 580 v čase provozu ambulance. Ambulantní hodiny: MUDr. Petr Malušek v pondělí od 7 do 15 hod. a doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. v úterý 15-19 hod.

03.01.2019

Vážení návštěvníci webových stránek www.ortopedie-traumatologie.cz, vzhledem k velkému pracovnímu vytížení se garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. rozhodl ukončit činnost diskusního fóra na těchto stránkách. S dalšími dotazy se proto obracejte na své ošetřující v daném oboru a praktické lékaře.

14.09.2018

Garantovi těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. vyšla začátkem měsíce září další kniha pod názvem ÚRAZY VE SPORTU a jak jim předcházet. Autor se svými spolupracovníky připravily publikaci, kde široké veřejnosti, sportovcům, jejich trenérům představují nejčastější úrazy a přetížení vzniklé při sportu. Představují základní postupy ošeření na sportovišti, principy lékařského ošetření a doby léčení. Práce se věnuje také rehabilitaci po úrazech a operacích. Samostatnou části jsou kapitoly věnované tejpingu.

31.01.2018

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. se ve dnech 10.2.-26.2.2018 se zúčastní jako člen lékařského zajištění sportovců ZOH 2018 v Jižní Koreji.

30.10.2017

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. zvítězil v konkurzu na docenta Ústavu anatomie Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Toto mu umožní kromě operování v Nemocnici Nové Město na Moravě ještě navíc předávat své zkušenosti studentům medicíny v přednáškách z klinické anatomie.

Syndikovat obsah
 
 

Naši partneři

(c) 2011 Ortopedie-traumatologie.cz. Články/fotografie není možné přejímat bez písemného souhlasu majitele serveru.