Zobrazit téma - Poškozené vazy v zápěstí bez velkého úrazu, další komplikace

Poškozené vazy v zápěstí bez velkého úrazu, další komplikace

Poškozené vazy v zápěstí bez velkého úrazu, další komplikace

Příspěvekod Návštěvník » stř lis 21, 2012 5:25 am

Dobrý den,

asi před 6 měsíci mne začalo pobolívat pravé zápěstí. Jelikož od mala trpím na lupání v zápěstích, prstech, kolenech a kotnících, nedávala jsem tomu pozornost a myslela si, že je to právě díky lupání. Bolest přestala, a po pár týdnech jsem však při neopatrné chůzi doma málem spadla a trochu se praštila do spodní části palce v dlani o roh televize. Bolest ustala jako když se obvykle jen bouchnete. Po pár dnech mne ale začalo velmi bolet zápěstí. Nemohla jsem se již obléci, vyčistit zuby ani zamávat. Šla jsem do nemocnice, kde mi diagnostikovali bez rentgenu poškozené vazy na zápěstí. Chodila jsem na rehabilitace-nějaký hřejivý ultrazvuk. Doma jsem si dávala teplé obklady dle rady lékaře. Poslal mne pro jistotu na rentgen. Poškozený vaz v zápěstí se potvrdil.

Je mi 26 let, bezdětná. Nikdy jsem nijak zvlášť nesportovala a nikdy jsem neměla nic zlomeného. Mám občas problémy s bolestí zad, ale snažím se je posilovat dle rehabilitačních rad.

Zábaly na ruku mi nepomáhaly a rehabilitace také ne. Protože nic nepomáhalo, dostala jsem do zápěstí uvolňovací injekci. Ta pomohla na několik dní. Po měsíci jsem dostala další. Prý to bude dobré.

Zde je důležité podotknout, že jsem nyní na Novém Zélandě a mám zde pobyt ještě na 9 měsíců. Doktor o tom věděl dopředu a řekl, že můžu jet, když budu pokračovat v zábalech. Nemám prý ruku jen extrémně namáhat.

Bolest se ovšem pořád vrací. Už tenkrát během první injekce jsem lékaři sdělila, že mám bolesti v ukazováčku u stejné ruky. Nejdříve mne jen pobolíval a po několika dnech, abych s ním vůbec mohla hýbat, musela jsem si jej vždy prokřupnout v otáčivém směru. Lékař říkal, že na můj ukazováček nemá bolest zápěstí vliv.

Dál to tedy řeším tak, že si dávám už jen obklady a tentokrát sama dobrovolně i na ukazováček. Ukazováček bolí, zápěstí taky. Občas kvůli bolesti nemůžu spát.
Dnes v noci mne opět zápěstí velmi bolelo. A ráno už jsem nemohla hýbat ani palcem. Mám ho mírně oteklý a nemůžu ho dostat do všech poloh jak jsem byla zvyklá. Přes den se mi to maličko zlepšilo. Když dám prsty v pěst nebo roztáhnu dlaň, palec bolí a tak jako by táhne. Nemůžu dobře uchopit hrníček s čajem, přišla jsem o sílu v prstech a neotevřu ani víčko od petlahve. Abych se zvedla, musím tedy dávat tuto pravou ruku v pěst, jinak není dost silná. Ale to mě opět bolí kvůli palci a ukazováčku.

Bohužel dál musím říct, že už měsíc ze tří měsíců co jsem na Zélandě, mne velmi bolí každou noc tentokrát levé rameno. Když se nebudím z bolesti zápěstí pravé ruky, budím se bolestí levého ramene. Snažím se ho i v noci uvolnit a prokřupnout, ale nejde to a bolí. Přes den mě nic tolik nebolí jako v noci. Ve dne mě rameno bolí, jen když zvedám ruku(např. oblékání) - a to v jakékoliv poloze.

Omlouvám se za velmi dlouhý příspěvek, ale můj lékař mi tvrdil, že tyto věci nemají spojitost. Prosím, vážně je to pravda? Ale je to téměř 6 měsíců a můj zdravotní stav se stále zhoršuje. Jestli to tak půjde dál, budu se cítit hůř než kdysi moje prababička v nedožitých 90-ti letech.

Je nějaký způsob samoléčby? Zde na Novém Zélandu je lékařská péče enormně drahá. Mám se vrátit okamžitě do Čech či myslíte, že to mám zkusit vydržet ještě těch 9 měsíců tady? Mám tu teď sehnanou práci - protrhávání jablíček v sadech a potom sběr. Chci tu zůstat, ale nechci si zničit zbytek zdraví. Budu se řídit vaší radou.

Mockrát děkuji za odpověď!
Jana
Návštěvník
 

Re: Poškozené vazy v zápěstí bez velkého úrazu, další kompli

Příspěvekod Jaroslav Pilný » stř lis 21, 2012 6:51 am

Vážená paní,
společným jmenovatelm Vašich obtíží je vrozená hypermobilita kloubní, kdy máte volnější vazy kloubní. Po zátěži dochází k bolestivosti. V současné době je vhodné tlumit bolesti nejlépe nesteroidními antirevmatiky, které jsou většinou volně dostupné v lékárnách. Po zklidnění stavu bych doporučil posilovat svaly kolem kloubů, aby se stabilizovali. Co se týká zápěstí, myslím si že při úrazu jste si půřetrhnula vaz stabilizující karpometakarpální kloub palce, což Vám neumožní otevřít petlahev. Tady bych doporučil po návratu operační rekonstrukci vazu.


S úctou Jaroslav Pilný
Uživatelský avatar
Jaroslav Pilný
 
Příspěvky: 1938
Registrován: sob zář 17, 2011 10:11 am

Re: Poškozené vazy v zápěstí bez velkého úrazu, další kompli

Příspěvekod Jookeska » stř lis 21, 2012 10:39 am

Velice vám děkuji za odpověď. Jsem vám vděčná.
Přeji krásný den.

Jana
Jookeska
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř lis 21, 2012 4:08 am


Zpět na Traumatologická poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron
 

Novinky

16.05.2020

Od 18.5.2020 otevírá garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. ve spolupráci s MUDr. Petrem Maluškem odbornou ambulanci pro ortopedii a traumatologii pohybového aparátu. Do ambulance na poliklinice ve Žďáru nad Sázavou, Studentská 1699/7 se můžete objednat na tel. 564 407 580 v čase provozu ambulance. Ambulantní hodiny: MUDr. Petr Malušek v pondělí od 7 do 15 hod. a doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. v úterý 15-19 hod.

03.01.2019

Vážení návštěvníci webových stránek www.ortopedie-traumatologie.cz, vzhledem k velkému pracovnímu vytížení se garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. rozhodl ukončit činnost diskusního fóra na těchto stránkách. S dalšími dotazy se proto obracejte na své ošetřující v daném oboru a praktické lékaře.

14.09.2018

Garantovi těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. vyšla začátkem měsíce září další kniha pod názvem ÚRAZY VE SPORTU a jak jim předcházet. Autor se svými spolupracovníky připravily publikaci, kde široké veřejnosti, sportovcům, jejich trenérům představují nejčastější úrazy a přetížení vzniklé při sportu. Představují základní postupy ošeření na sportovišti, principy lékařského ošetření a doby léčení. Práce se věnuje také rehabilitaci po úrazech a operacích. Samostatnou části jsou kapitoly věnované tejpingu.

31.01.2018

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. se ve dnech 10.2.-26.2.2018 se zúčastní jako člen lékařského zajištění sportovců ZOH 2018 v Jižní Koreji.

30.10.2017

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. zvítězil v konkurzu na docenta Ústavu anatomie Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Toto mu umožní kromě operování v Nemocnici Nové Město na Moravě ještě navíc předávat své zkušenosti studentům medicíny v přednáškách z klinické anatomie.

Syndikovat obsah
 
 

Naši partneři

(c) 2011 Ortopedie-traumatologie.cz. Články/fotografie není možné přejímat bez písemného souhlasu majitele serveru.