nesteroidní antirevmatika

Adrovance tablety

Tento lék obsahuje dvě léčivé látky, kyselinu alendronovou a cholekalciferol, který známe jako vitamin D3. Alendronát zabraňuje úbytku kostní hmoty, ke kterému dochází u žen po přechodu (menopauze) a pomáhá kostní hmotu obnovovat. Snižuje riziko zlomenin páteře a kyčle. Vitamin D je základní živina, nutná pro vstřebávání vápníku a udržování zdravých kostí. Organismus dokáže vstřebávat řádně vápník z potravy pouze tehdy, pokud má dostatek vitaminu D. Tento vitamin obsahuje jen velmi málo potravin. Jeho hlavním zdrojem je pobyt na slunci v létě, kdy se tvoří v kůži.

Nimesil tablety

Nimesil je nesteroidní protizánětlivý léčivý přípravek tlumící bolest. Používá se k léčbě akutní bolesti, k léčbě bolestivé osteoartrózy a při menstruačních bolestech.(lék na předpis)

Almiral gel

Almiral Gel je chladivý gel, určený k zevnímu použití. Užívá se ke zmírnění zánětlivých onemocnění měkkých tkání (šlach, svalů). Působí proti bolesti, otokům a zánětům. Často se aplikuje při pohmoždění, podvrtnutí nebo vykloubení. Využívá se k léčbě po úrazech (záněty svalů a kloubů) a při revmatismu. (volně prodejný lék)

Olfen gel

Olfen gel zmírňuje zánět a působí proti bolesti. Používá se k léčbě zánětlivých a degenerativních onemocnění kloubů, zánětů šlach a k poúrazové léčbě pohybového aparátu. Nesmí se použít do otevřených ran a na porušenou kůži.(lék volně prodejný)

Almiral tablety

Účinnou látkou tohoto léku je Diklofenak, který má protizánětlivé účinky. Almiral se užívá k léčbě akutní bolesti způsobených revmatoidní artritidou, osteoartritidou, akutní bolestí zad, akutní dny, u bolestí ledvin (např. při ledvinových kamenech), u akutního traumatu a při pooperačních bolestech.(lék na předpis)

Purinol tablety

Purinol obsahuje léčivou látku alopurinol, která zabraňuje tvorbě kyseliny močové v organismu, což vede ke snížení její hladiny v krvi a moči. Důsledkem zvýšené hladiny kyseliny močové mohou být záchvaty dny (primární dna), které se vyznačují bolestivými záněty kloubů. Účinná látka alopurinol působí preventivně proti těmto záchvatům, redukuje jejich počet a snižuje zároveň riziko poškození ledvin a riziko vzniku ledvinových kamenů, které bývá s tímto onemocněním spojeno.

Apo-Allopurinol tablety

Tento lék obsahuje léčivou látku alopurinol, která snižuje rychlost jistých chemických reakcí v těle. Snižuje koncentraci kyseliny močové v krvi a v moči a tím usnadňuje vyplavení solí kyseliny močové z tkání. Lék se užívá k léčbě dny.(lék na předpis)

Recoxa tablety

Recoxa obsahuje léčivou látku meloxikam, který tiší bolest a potlačuje zánět. Lék je určen ke krátkodobé léčbě příznaků spojených s bolestivým vzplanutím osteoartrózy a dlouhodobé léčbě příznaků některých zánětlivých revmatických onemocnění (revmatoidní artritidy a ankylozující spondylitidy).(lék na předpis)

Artrodar tablety

Tento lék obsahuje léčivou látku diacerein. Je určen k dlouhodobé léčbě degenerativních kloubních onemocnění dospělých pacientů. Látka diacerein tlumí tvorbu a aktivitu protizánětlivých interlekuinů, které jsou významné v odbourávání chrupavky při osteoartróze. Atrodar má analgetické a protizánětlivé účinky, snižuje bolest a zlepšuje funkci kloubu postiženého osteoartrózou. Jeho léčebné účinky nastupují po 2 – 4 týdnech léčby, výraznější jsou po 4- 6 týdnech, po ukončení léčby účinky přetrvávají ještě 2 měsíce.(lék na předpis)

Sirdalud tablety

Léčivá látka obsažená v léku Sirdalud je centrálně působící relaxans (lék k uvolnění kosterního svalstva), které účinkuje především na míšní úrovni a snižuje nepřiměřené svalové napětí (tonus). Sirdalud se užívá k léčbě bolestivých (mimovolních) svalových stahů (křečí), při onemocnění páteře, např. bolesti v kříži, ztuhnutí šíje. Používá se také v pooperační léčbě, např. při výhřezu meziobratlové ploténky nebo při artróze kyčle. Sirdalud se dále používá k léčbě zvýšeného svalového napětí, které je vyvolané neurologickými poruchami, např.

Syndikovat obsah
 

Novinky

16.05.2020

Od 18.5.2020 otevírá garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. ve spolupráci s MUDr. Petrem Maluškem odbornou ambulanci pro ortopedii a traumatologii pohybového aparátu. Do ambulance na poliklinice ve Žďáru nad Sázavou, Studentská 1699/7 se můžete objednat na tel. 564 407 580 v čase provozu ambulance. Ambulantní hodiny: MUDr. Petr Malušek v pondělí od 7 do 15 hod. a doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. v úterý 15-19 hod.

03.01.2019

Vážení návštěvníci webových stránek www.ortopedie-traumatologie.cz, vzhledem k velkému pracovnímu vytížení se garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. rozhodl ukončit činnost diskusního fóra na těchto stránkách. S dalšími dotazy se proto obracejte na své ošetřující v daném oboru a praktické lékaře.

14.09.2018

Garantovi těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. vyšla začátkem měsíce září další kniha pod názvem ÚRAZY VE SPORTU a jak jim předcházet. Autor se svými spolupracovníky připravily publikaci, kde široké veřejnosti, sportovcům, jejich trenérům představují nejčastější úrazy a přetížení vzniklé při sportu. Představují základní postupy ošeření na sportovišti, principy lékařského ošetření a doby léčení. Práce se věnuje také rehabilitaci po úrazech a operacích. Samostatnou části jsou kapitoly věnované tejpingu.

31.01.2018

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. se ve dnech 10.2.-26.2.2018 se zúčastní jako člen lékařského zajištění sportovců ZOH 2018 v Jižní Koreji.

30.10.2017

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. zvítězil v konkurzu na docenta Ústavu anatomie Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Toto mu umožní kromě operování v Nemocnici Nové Město na Moravě ještě navíc předávat své zkušenosti studentům medicíny v přednáškách z klinické anatomie.

Syndikovat obsah
 
 

Naši partneři

(c) 2011 Ortopedie-traumatologie.cz. Články/fotografie není možné přejímat bez písemného souhlasu majitele serveru.