nesteroidní antirevmatika

Diclofenac

Diclofenac AL má protizánětlivé a protibolestivé účinky. Z kategorie léků Diclofenac je jediným volně prodejným lékem. Užívá se při akutních i chronických zánětech pohybového ústrojí (záněty kloubů, revmatické onemocnění páteře, bolestivé otoky po úrazech).(lék na předpis)

Uno tablety s řízeným uvolňováním

Léčivou látko tohoto léku je diklofenak, který tlumí projevy zánětu, jako jsou bolest, otok a snižuje horečku. Uno se používá k léčbě chronických zánětů kloubů, zejména revmatoidní artritidy (chronické zánětlivé onemocnění, které vede k poškození kloubních chrupavek a pojivové tkáně v důsledku toho dochází k deformaci kloubu.(lék na předpis)

Doglit tablety

Dolgit je nesteroidní protizánětlivý a protirevmatický přípravek. Obsahuje léčivou látku ibuprofen, která působí protizánětlivě, tlumí bolest a snižuje zvýšenou teplotu. Lék tlumí působky podílející se na rozvoji zánětu. Dolgit se užívá k léčení akutních i chronických zánětlivých bolestivých stavů pohybového ústrojí a u různých projevů mimokloubního revmatismu. Používá se také k tlumení bolesti při poúrazových a pooperačních stavech, při bolestech hlavy či zubů, při bolestivé menstruaci.(lék na předpis)

Veral gel

Veral gel zmírňuje zánět a působí proti bolesti. Používá se k léčbě zánětlivých a degenerativních onemocnění kloubů, při zánětech šlach, k poúrazové léčbě pohybového aparátu. Nesmí se dostat do otevřených ran.(lék bez předpisu)

Dolgit krém a gel

Tento Dolgit je určen k léčbě pohybového ústrojí, hlavně bolestivých a zánětlivých stavů. Může se jednat o záněty akutní i chronické. Dolgit krém i gel se využívají především u revmatických onemocnění páteře, kloubů, nebo u povrchového zánětu žil. Tento přípravek je také možné použít u poranění pohybového ústrojí při sportu nebo při nehodách (vykloubení, pohmoždění, podvrtnutí atd.) Dolgit krém a gel se také doporučuje používat u zánětu šlach, kloubních pouzder, bolestivých svalů nebo při artróze. Nesmí být použit na otevřené rány nebo porušenou kůži.(lék bez předpisu)

Voltaren tablety, gel, hřejivá náplast

Voltaren gel a náplast se používá k léčbě zánětlivých a degenerativních onemocnění kloubů, při zánětech šlach, k poúrazové léčbě pohybového aparátu. Tablety jsou určeny především k léčbě akutní bolesti zad, kloubů, hlavy, zubů a při bolestivé menstruaci.(lék bez předpisu)

Dona (prášek k přípravě roztoku)

Dona je lék určený dlouhodobě působící u osteoartrózy (degenerativní změny kloubu), zejména enartrózy (degenerativního onemocnění kolenního kloubu). Léčivá látka tohoto léku je běžně přítomná v lidském organismu, kde je využívaná při tvorbě proteoglykanů – látek obsahujících bílkovinný nosič v kloubní chrupavce a kyselina hyaluronové obsažené v kloubním mazu. Tento proces bývá u degenerativních a zánětlivých onemocnění, při poruše funkce kloubu – jako následek poškození kloubní chrupavky, narušen.

Enaros

Enaros je léčivý přípravek s protizánětlivým účinkem působící proti bolesti a snižující teplotu. Užívá se k dlouhodobé léčbě a úlevě při revmatoidní artritidě a ankylozující spondylitidě (zánětlivé revmatické onemocnění), nebo ke krátkodobé léčbě vzplanutí osteoartrózy (degenerativní onemocnění kloubů).(lék na předpis)

Ketonal

Ketonal se používá při krátkodobé léčbě poúrazových stavů, jako jsou zhmožděniny, vymknutí apod. Po doporučení lékařem je také možné ho použít k léčbě revmatických onemocnění.(Ketonal krém s 5% účinné látky – volně prodejný, Ketonal čípky, tablety, injekční roztok – na předpis)

Modafen tablety

Modafen je lék složený ze dvou účinných látek, ibuprofenu a pseudoefedrinu. Ibuprofen působí proti bolestem, tedy jako analgetikum a protizánětlivě, jak antiflogistikum, snižuje horečku – antipyretikum. Druhá léčivá látka snižuje otok sliznice horních cest dýchacích (dekongescens). Modafen se užívá při nachlazení, bolestech v krku, při rýmě. Potlačuje chřipkové stavy – bolesti hlavy, kloubů, akutní zánět nosohltanu, zánět Eustachovy trubice (pocit zalehlého ucha).(lék na předpis)

Syndikovat obsah
 

Novinky

31.01.2018

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. se ve dnech 10.2.-26.2.2018 se zúčastní jako člen lékařského zajištění sportovců ZOH 2018 v Jižní Koreji.

30.10.2017

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. zvítězil v konkurzu na docenta Ústavu anatomie Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Toto mu umožní kromě operování v Nemocnici Nové Město na Moravě ještě navíc předávat své zkušenosti studentům medicíny v přednáškách z klinické anatomie.

30.12.2016

Vážení návštěvníci webových stránek ORTOPEDIE-TRAUMATOLOGIE.CZ, ctění pacienti, dovolte mi, abych Vám jménem svým i jménem autorů těchto stránek poděkoval za přízeň v roce 2016 a popřál Vám vše krásné v roce 2017.

S úctou Jaroslav Pilný

26.08.2016

Doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. spolupracuje od letošního roku s Martinou Sáblíkovou a tréninkovou skupinou Nowis Team Petra Nováka. Spolupráce spočívá v konzultacích prevence vzniku úrazů a řešení případných ortopedických a traumatologických problémů. Využívá tak svých dlouholetých zkušeností, kdy pracoval jako lékař reprezentace v orientačním běhu.

16.01.2016

Ve dnech 10.-12. 2015 proběhlo v Orlandu na Floridě celosvětové sympozium zabývající se moderními trendy v operacích endoprotéz kolenních, kyčelních a ramenních kloubů. Tohoto sympozia se zúčastnil i garant těchto webových stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D., který měl možnost sledovat vystoupení předních světových odborníků věnujících se problematice náhrad kloubů. Setkání bylo velice podnětné a jeho závěry bude moci realizovat na svém pracovišti.

Syndikovat obsah
 
 

Naši partneři

(c) 2011 Ortopedie-traumatologie.cz. Články/fotografie není možné přejímat bez písemného souhlasu majitele serveru.