nesteroidní antirevmatika

Adrovance tablety

Tento lék obsahuje dvě léčivé látky, kyselinu alendronovou a cholekalciferol, který známe jako vitamin D3. Alendronát zabraňuje úbytku kostní hmoty, ke kterému dochází u žen po přechodu (menopauze) a pomáhá kostní hmotu obnovovat. Snižuje riziko zlomenin páteře a kyčle. Vitamin D je základní živina, nutná pro vstřebávání vápníku a udržování zdravých kostí. Organismus dokáže vstřebávat řádně vápník z potravy pouze tehdy, pokud má dostatek vitaminu D. Tento vitamin obsahuje jen velmi málo potravin. Jeho hlavním zdrojem je pobyt na slunci v létě, kdy se tvoří v kůži.

Nimesil tablety

Nimesil je nesteroidní protizánětlivý léčivý přípravek tlumící bolest. Používá se k léčbě akutní bolesti, k léčbě bolestivé osteoartrózy a při menstruačních bolestech.(lék na předpis)

Almiral gel

Almiral Gel je chladivý gel, určený k zevnímu použití. Užívá se ke zmírnění zánětlivých onemocnění měkkých tkání (šlach, svalů). Působí proti bolesti, otokům a zánětům. Často se aplikuje při pohmoždění, podvrtnutí nebo vykloubení. Využívá se k léčbě po úrazech (záněty svalů a kloubů) a při revmatismu. (volně prodejný lék)

Olfen gel

Olfen gel zmírňuje zánět a působí proti bolesti. Používá se k léčbě zánětlivých a degenerativních onemocnění kloubů, zánětů šlach a k poúrazové léčbě pohybového aparátu. Nesmí se použít do otevřených ran a na porušenou kůži.(lék volně prodejný)

Almiral tablety

Účinnou látkou tohoto léku je Diklofenak, který má protizánětlivé účinky. Almiral se užívá k léčbě akutní bolesti způsobených revmatoidní artritidou, osteoartritidou, akutní bolestí zad, akutní dny, u bolestí ledvin (např. při ledvinových kamenech), u akutního traumatu a při pooperačních bolestech.(lék na předpis)

Purinol tablety

Purinol obsahuje léčivou látku alopurinol, která zabraňuje tvorbě kyseliny močové v organismu, což vede ke snížení její hladiny v krvi a moči. Důsledkem zvýšené hladiny kyseliny močové mohou být záchvaty dny (primární dna), které se vyznačují bolestivými záněty kloubů. Účinná látka alopurinol působí preventivně proti těmto záchvatům, redukuje jejich počet a snižuje zároveň riziko poškození ledvin a riziko vzniku ledvinových kamenů, které bývá s tímto onemocněním spojeno.

Apo-Allopurinol tablety

Tento lék obsahuje léčivou látku alopurinol, která snižuje rychlost jistých chemických reakcí v těle. Snižuje koncentraci kyseliny močové v krvi a v moči a tím usnadňuje vyplavení solí kyseliny močové z tkání. Lék se užívá k léčbě dny.(lék na předpis)

Recoxa tablety

Recoxa obsahuje léčivou látku meloxikam, který tiší bolest a potlačuje zánět. Lék je určen ke krátkodobé léčbě příznaků spojených s bolestivým vzplanutím osteoartrózy a dlouhodobé léčbě příznaků některých zánětlivých revmatických onemocnění (revmatoidní artritidy a ankylozující spondylitidy).(lék na předpis)

Artrodar tablety

Tento lék obsahuje léčivou látku diacerein. Je určen k dlouhodobé léčbě degenerativních kloubních onemocnění dospělých pacientů. Látka diacerein tlumí tvorbu a aktivitu protizánětlivých interlekuinů, které jsou významné v odbourávání chrupavky při osteoartróze. Atrodar má analgetické a protizánětlivé účinky, snižuje bolest a zlepšuje funkci kloubu postiženého osteoartrózou. Jeho léčebné účinky nastupují po 2 – 4 týdnech léčby, výraznější jsou po 4- 6 týdnech, po ukončení léčby účinky přetrvávají ještě 2 měsíce.(lék na předpis)

Sirdalud tablety

Léčivá látka obsažená v léku Sirdalud je centrálně působící relaxans (lék k uvolnění kosterního svalstva), které účinkuje především na míšní úrovni a snižuje nepřiměřené svalové napětí (tonus). Sirdalud se užívá k léčbě bolestivých (mimovolních) svalových stahů (křečí), při onemocnění páteře, např. bolesti v kříži, ztuhnutí šíje. Používá se také v pooperační léčbě, např. při výhřezu meziobratlové ploténky nebo při artróze kyčle. Sirdalud se dále používá k léčbě zvýšeného svalového napětí, které je vyvolané neurologickými poruchami, např.

Syndikovat obsah
 

Novinky

31.01.2018

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. se ve dnech 10.2.-26.2.2018 se zúčastní jako člen lékařského zajištění sportovců ZOH 2018 v Jižní Koreji.

30.10.2017

Garant těchto stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. zvítězil v konkurzu na docenta Ústavu anatomie Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové. Toto mu umožní kromě operování v Nemocnici Nové Město na Moravě ještě navíc předávat své zkušenosti studentům medicíny v přednáškách z klinické anatomie.

30.12.2016

Vážení návštěvníci webových stránek ORTOPEDIE-TRAUMATOLOGIE.CZ, ctění pacienti, dovolte mi, abych Vám jménem svým i jménem autorů těchto stránek poděkoval za přízeň v roce 2016 a popřál Vám vše krásné v roce 2017.

S úctou Jaroslav Pilný

26.08.2016

Doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D. spolupracuje od letošního roku s Martinou Sáblíkovou a tréninkovou skupinou Nowis Team Petra Nováka. Spolupráce spočívá v konzultacích prevence vzniku úrazů a řešení případných ortopedických a traumatologických problémů. Využívá tak svých dlouholetých zkušeností, kdy pracoval jako lékař reprezentace v orientačním běhu.

16.01.2016

Ve dnech 10.-12. 2015 proběhlo v Orlandu na Floridě celosvětové sympozium zabývající se moderními trendy v operacích endoprotéz kolenních, kyčelních a ramenních kloubů. Tohoto sympozia se zúčastnil i garant těchto webových stránek doc. MUDr. Jaroslav Pilný, Ph.D., který měl možnost sledovat vystoupení předních světových odborníků věnujících se problematice náhrad kloubů. Setkání bylo velice podnětné a jeho závěry bude moci realizovat na svém pracovišti.

Syndikovat obsah
 
 

Naši partneři

(c) 2011 Ortopedie-traumatologie.cz. Články/fotografie není možné přejímat bez písemného souhlasu majitele serveru.